Závěsy a záclony do domácnosti

Měsíční archív: Leden 2013

Záclony do obýváku

Záclony nebo závěsy v každé místnosti v domácnosti jsou samozřejmě důležité. Ovšem obývací pokoj je místem, kde se rodina schází, sem tam přizvete i návštěvu, aby se posadila na vaši pohodlnou sedací soupravu. Každý záclony uvidí, každý je může zkritizovat nebo je naopak pochválit. Právě proto byste měli zejména záclony či závěsy do obývacího pokoje vybírat s co největší pečlivostí. Aby každého pohladily po tváři svým vzhledem a aby se každý, kdo do místnosti vejde, cítil jako doma.

Jiné záclony je potřeba vybrat do moderně zařízeného interiéru a naopak do chaty či chalupy, kam budete záclony potřebovat. Nezáleží ale jen na barvě a odstínu záclon, ale i na správné volbě materiálu nebo stylu ušití. Nesmíte zapomenout ani na správnou volbu garnýže. Ta by měla rovněž zapadat do interiéru – jiná garnýž bude zvolena k modernímu nábytku a jiná zase k tomu starožitnému.

nevíte si rady se správnou volbou záclon? Potřebujete poradit s celkovým výběrem? Pak neváhejte a obraťte se na odborníky, kteří přesně vědí, co vaší domácnosti sluší! Stačí si jen takového odborníka pozvat a vybrat si z obrovského množství barev, střihů i látek, které vašemu domovu budou doporučeny přímo na míru.

Díky vzorníkům, které mají designéři k dispozici, se můžete přesně podívat, jak bude závěs u vás doma vypadat.

Vložil Jak vybrat záclony | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Záclony do kuchyně

Kuchyně nemůže chybět v žádné domácnosti. Když budete do kuchyně pořizovat nové vybavení, rozhodně nelze zapomenout ani na záclony nebo závěsy, které z některých obyčejných kuchyní udělají neobyčejné. Pokud nemáte v kuchyni příliš velké okno, pak výběr záclon dokonce ani nemusíte řešit. Jedno je ale jisté – pokud budete mít i na tom nejmenším okně záclonu, nikdo vám do domácnosti nebude nahlížet. Zajistíte si tak maximální soukromí.

Pozor na materiály

Při výběru záclon do kuchyně byste si měli dávat pozor na výběr materiálu. Vzhledem k tomu, že se v kuchyni pohybujete denně, mnozí dokonce denně připravují teplá jídla, mají záclony tendenci nasávat pachy. Vybírejte tedy materiály, které jsou vůči pachům odolné a lze je snadno udržovat. Za záclony do kuchyně si možná připlatíte, pokud zvolíte lepší materiály. Záclony pochopitelně budete prát častěji a tím se i snadněji opotřebují než ostatní záclony v domácnosti.

Jaký design a materiál si pro svou dokonalou kuchyni vyberete, záleží už jen na vás. Pozornost byste měli věnovat i jejich správné délce. Zejména si dejte pozor v případě, že jsou záclony v blízkosti spotřebičů, od kterých by snadno mohl vzplanout požár. V tomto případě zvolte záclony kratší, kterými rozhodně nic nezkazíte. Právě naopak. I při vaření se vyplatí mít výhled z okna a přirozené světlo tak bude pronikat do domu stále.

 

Vložil Jak vybrat záclony | Štítek , , , | Zanechat komentář

Balkónové záclony

Ani na balkónové záclony by se při výběru záclon do celé domácnosti nemělo zapomínat. Vybírat si navíc můžete jak záclony, tak i závěsy, které vám v případě potřeby poskytnou i případné soukromí a zastínění.

Záclony se hodí do každé domácnosti

Záclony můžete použít opravdu všude. Záleží jen na tom, zda je umíte dobře vybrat. O výběru ale až později a pojďme rovnou na záclony určené k balkónovým dveřím. Obvykle se prodávají balónové záclony jako sada – záclona ke dveřím, která je dlouhá a nakonec záclona k oknu, naopak krátká.

Obě dvě délky záclon musí pasovat na jednu garnýž, proto jsou prodávány v sadě. Rozhodně byste v tomto případě měli zvolit stejný vzor i materiál záclony.

Balkónové záclony na míru

Máte atypická okna i balkónové dveře? Nebo prostě jen chcete, aby byly záclony přesně podle vašich představ a požadavků? Co takhle záclony na míru? Ani to není špatné řešení, které se pro některé z nás zdá být i tím nejlepším a nejschůdnějším řešením. Pravdou je, že za záclony na míru si budete muset v mnoha případech připlatit. I tak se ale investice vyplatí, záclony vám vydrží třeba i na celý život a váš domov bude útulný nejen pro vás, ale i pro každého návštěvníka.

Vložil Záclony | Štítek , , , | Zanechat komentář

Obloukové záclony

Jak je vidět, tak obloukové záclony ještě stále nevyšly z módy. Setkat se s nimi můžete téměř v každé druhé domácnosti.

Více světla do domácnosti

Pokud nechcete zakrýt celé okno a zároveň potřebujete, aby vám do místnosti pronikalo více světla, pak jsou obloukové záclony tím pravým pro vaše domovy. Zaberou jen minimální prostor, dobře vypadají a propustí dostatek světla do domu nebo bytu. Nezapomeňte, že závěsy budete mít celý den na očích a první, co vaše návštěva spatří, budou právě ony.

Měli byste jejich výběru už od počátku věnovat pozornost. A to nejen jejich barvě, designu, délce, ale i jejich tvaru. Obloukové záclony jsou častým řešením, ale ne všude se dokonale hodí. Oblouky mají sice své výhody, ale setkat se můžete pochopitelně i s nevýhodami. A těch je hned několik. Kupříkladu dlouhé záclony jsou velmi elegantní zatímco krátké záclony a ještě k tomu do oblouku, mají k eleganci jen velmi daleko.

Ovšem jste-li milovníci výhledu z okna, pak vám asi nic jiného nezbývá.

Vložil Záclony na míru | Štítek , , , | Zanechat komentář

Látky na závěsy

Pořízení kvalitních a zároveň dobře vypadajících závěsů není nijak levná záležitost. Ovšem i tak se vyplatí.

Kvalitní metráž

Pokud máte v úmyslu kupovat metráž, pak byste si předem měli stanovat nejen rozměry, jaké budou ve finále vaše závěsy mít, ale i barvu a design závěsů. Barva a design by měli být v souladu s celým interiérem. Hodit by se tak měli k nábytku, oknům, ale i ostatním doplňkům, které se v místnosti nachází. V současné době se staly velmi oblíbené online prodejny.

Právě tam můžete snadno a rychle nakoupit i metráž. Je to ale opravdu dobrá volba? Pro někoho možná, i tak je ale lepším řešením, když si zajdete pro metráž osobně. Některé barvy se mohou značně lišit a je dobré vědět, co kupujete. Nakonec by se mohlo stát, že budete nespokojeni s barvami látky. Osobní odběr je vždy jistota.

Víte, co je právě trendy?

Módní trendy se u záclon mění stejně rychle, jako například u oblečení či doplňků. Vybrat ty nejlepší a zároveň nejmodernější je někdy problém. Zejména by vás mohla zarazit i mnohdy vysoká cena za metráž. Není se čemu divit, protože pořízení není levná záležitost. Ceny jsou různé, vliv na cenu má nejen kvalita materiálů, ale i design. Čím lepší materiál a složitější design, tím dražší látky na závěsy.

Vložil Záclony na míru | Štítek , , , | Zanechat komentář